21. 5. 2023,
6.40

11 mesecev, 2 tedna

Thermometer Blue 0,17

NHL Matthew Tkachuk Carolina Hurricanes Florida Panthers Stanleyjev pokal končnica

Nedelja, 21. 5. 2023, 6.40

Liga NHL, 20. maj

Za zmago zadel že v prvem in ne šele v četrtem podaljšku

Florida Panthers Matthew Tkachuk | Matthew Tkachuk je z golom v podaljšku odločil prvo in drugo tekmo finala vzhodne konference. | Foto Reuters

Matthew Tkachuk je z golom v podaljšku odločil prvo in drugo tekmo finala vzhodne konference.

Florida Panthers, ki so imeli v rednem delu sezone deset zmag manj od Caroline Hurricanesov, so dobili še drugo tekmo finala vzhodne konference lige NHL. Tokrat z 2:1, potem ko je v drugi minuti podaljška zadel Matthew Tkachuk.

Vegas Golden Knights Dallas Stars Jake Oettinger
Sportal Bil je za golom, v podaljšku zadel za zmago Vegasa #video

Florida vodi z 2:0. | Foto: Reuters Florida vodi z 2:0. Foto: Reuters Tako kot v finalu vzhodne konference košarkarske lige NBA osmi nosilec Miami vodi proti drugemu nosilcu Bostonu z 2:0 v zmagah, je enako v finalu vzhoda v hokejski ligi NHL – osmi nosilec Florida z 2:0 proti drugemu Carolini. Matthew Tkachuk, ki je dal v rednem delu sezone 40 golov in imel še 69 asistenc, je ključni mož Panthersov tudi v končnici. Na 13. tekmi je dal še šesti gol in tako kot na prvi finalni tekmi tudi tega v podaljšku. A če je prvo tekmo odločil šele v četrtem podaljšku, je tokrat zadel že ob izteku druge minute prvega. Potreboval je vsega 12 sekund, da je izkoristil igro z igralcem več na ledu oziroma tako imenovani "power play".

Kako je Tkachuk še drugič zadel za zmago Floride:

Za Panterje je bil tokrat natančen še Aleksander Barkov. Vratar Sergej Bobrovski, ki je na prvi tekmi zbral kar 63 obramb, jih je tokrat vpisal 37. Za gostiteljico Carolino je edini zadetek dosegel Jalen Chatfield. Ta je zadel že po minuti in 43 sekundah dvoboja. Barkov je nato sredi druge tretjine izenačil preden je obračun v podaljšku odločil Tkachuk.

Carolina tako ni izkoristila prednost domačega terena, serija pa se zdaj seli na Florido. Tretja tekma bo v noči na torek po srednjeevropskem času.