San Jose Sharks St. Louis Blues Stanleyjev pokal končnica liga NHL

Sobota, 18. 5. 2019, 7.00

Liga NHL, konferenčni finale, 17. maj

St. Louis do pomembne zmage in izenačenja

St. Louis Blues | St. Louis je izid v zmagah poravnal na 2:2. | Foto Getty Images

St. Louis je izid v zmagah poravnal na 2:2.

Hokejisti St. Louis Blues so na četrti tekmi finalne serije zahodne konference v ligi NHL z 2:1 ugnali San Jose Sharks in tako izid v zmagah izenačili na 2:2. Obe ekipi od velikega finala lige NHL, kjer tekmeca že čakajo Boston Bruins, ki so v finalu vzhodne konference s 4:0 pometli s Carolino, tako ločita dve zmagi.

Tekmo številka štiri so odigrali v St. Louisu, kjer je v četrtek zjutraj San Jose zmagal po podaljšku, tokrat pa so bili boljši domačini. Hokejisti St. Louisa so glavnino svojega dela opravili že v prvi tretjini, ko so dosegli tudi oba zadetka. Le 35 sekund po začetku tekme je mrežo Morskih psov načel Ivan Barbašev, dobri dve minuti pred koncem prvega dela pa je zadel še Tyler Bozak. Gostje so edini gol dosegli v zadnji tretjini, ko je pot do mreže našel Tomas Hertl, do konca obračuna pa niso več našli poti do gola. Zmaga je tako ostala v St. Louisu. Junak obračuna je bil vratar domačih Jordan Binnington, ki je zbral 29 obramb.

"Obramba je danes odlično delovala. Ni jim dopustila veliko pravih priložnosti, tako da nisem imel težkega dela," je bil skromen Binnington, ki je postal deseti novinec, ki je v končnici zbral deset zmag, izenačil pa je tudi klubski rekord po številu zmag v "play offu", desetkrat sta se doslej zmag veselila tudi Brian Elliott (2016) in Roman Turek (2001).

Vrhunci obračuna:

Peto tekmo bosta moštvi odigrali v noči na ponedeljek, 20. maja, šesta tekma pa bo na sporedu dva dni kasneje (v noči na sredo, 22. maja), morebitna sedma pa v petek, 24. maja.