Sreda, 17. 5. 2017, 7.41

Liga NHL, 16. maj (konferečni finale)

Nashville izkoristil prednost domače dvorane

nashville predators | Foto Reuters

Hokejisti moštva Nashville Predators so v tretji tekmi finala zahodne konference severnoameriške lige NHL v domači dvorani premagali Anaheim Ducks z 2:1 in v dvoboju na štiri zmage prav tako povedli z 2:1. Četrta tekma v Nashvillu bo na sporedu v četrtek, nato se serija seli v Kalifornijo.

Tekmo je v 58. minuti ob igralcu več na ledu odločil Roman Josi. Pred tem je v drugi tretjini za Anaheim vodilni zadetek dosegel Corey Perry (36.), v tretjem delu je izenačil Filip Forsberg (44.).

"Vedeli smo, da je le vprašanje časa, kdaj bomo dosegli gol ali dva. To je bila ena naših najboljših predstav v končnici," je po tekmi v Bridgestone Areni povedal igralec Nashvilla Ryan Ellis in s tem potrdil statistiko tekme, ki je bila močno v prid Nashvilla. Ekipa iz mesta country glasbe je bila v razmerju strelov na gol kar s 40:20 boljša od hokejistov iz Anaheima.

V finalu vzhoda bosta danes tretjo tekmo igrala Ottawa Senators in Pittsburgh Penguins, po dveh obračunih v Pittsburghu pa je izid izenačen na 1:1.