Luka Gomboc Robert Sabolič Blaž Tomaževič Val Pusteria Aljaž Predan Red Bull Salzburg IceHL

Četrtek, 8. 12. 2022, 21.19

Liga ICEHL, 6. in 8. december

Dva Slovenca v polno, nova zmaga Beljaka, Gomboc v igri za naj mladega igralca

Blaž Tomaževič | Blaž Tomaževič je na Predarlskem z golom za znižanje na 2:1 začel preobrat Beljaka, ki je slavil s 5:2. | Foto Guliverimage

Na zaostali tekmi 17. kroga ICEHL so hokejisti Beljaka na gostovanju pri Pioneers Vorarlberg po zaostanku z 0:2 priredili preobrat in zmagali s 5:2. Gostitelje je v vodstvo že v drugi minuti popeljal Luka Maver, kaj kmalu zatem so ušli na +2, v 16. minuti pa je napadalec koroškega moštva Blaž Tomaževič znižal na 2:1 in začel preobrat Beljaka. Ta je trenutno četrti, Vorarlberg pa so prikovani na dno lestvice. Mladi slovenski napadalec Luka Gomboc, član Celovca, kandidira za najboljšega mladega hokejista meseca novembra.

KAC Celovec
Sportal Olimpija z enim golom prekratka za nove točke, Kuralt igralec kroga

Hokejisti Bolzana so se s torkovo zmago (6:2) nad Dunajem vrnili na prvo mesto. Člani Pustertala so se dobro zoperstavili prvaku iz Salzburga, povedli, na koncu pa izgubili po podaljšku (1:2). Italijanska ekipa ostaja 11., štiri točke za deseto Olimpijo, ki bo v petek gostila Linz.