21.30

Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings San Jose Sharks

Nedelja, 20. 4. 2014, 21.30

Kopitarju ne kaže dobro: morski psi ponovno pregriznili kralje

Hokejisti San Jose Sharks so tudi na drugi tekmi konferenčnega četrtfinala lige NHL nadigrali Los Angeles Kings. Kralji so sicer povedli z 2:0, nato pa je sledil kolaps. Anže Kopitar vknjižil podajo.

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je bil podajalec pri prvem zadetku, dosegel ga je Jake Muzzin v drugi minuti tekme. Na 2:0 so Kings povedli še v prvi tretjini, a se je nato ustavilo. Mike Brown je prvi ugnal vratarja kraljev Jonathana Quicka, sledili pa so še zadetki Raffija Torresa in Justina Brauna v drugi tretjini, piko na i visoki zmagi pa so postavili Patrick Marleau, Joe Pavelski, Logan Couture in Joe Thornton v vsega desetih minutah zadnjega dela. San Jose je tako dosegel klubski rekord v končnicah, saj je na prvih dveh tekmah dosegel že 13 golov, lani pa v sedmih tekmah prvega kroga le deset.

"Ne bi rekel, da je to nekaj novega. Saj smo že lani bili v podobnem položaju. Dvakrat smo prišli sem in nismo dobili tistega, kar smo želeli. Zdaj gremo v svojo dvorano in bomo tam poskrbeli za red," je bil kljub visokemu porazu optimističen kapetan gostov Dustin Brown.

Montreal za nadaljevanje v drugem krogu potrebuje le še eno zmago. Tampo so tokrat Kanadčani premagali s 3:2, potem ko je Rene Bourque zadel že v 11. sekundi tekme, pa so se morali vseeno precej potruditi za nov uspeh, zagotovil ga je šele Tomaš Plekanec z golom v zadnji tretjini, vratar Carey Price pa je imel nekaj ključnih obramb ob koncu.