7 let, 12 mesecev

Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings Calgary Flames

Sobota, 30. 11. 2013, 16.12

Kopitarjevi Kralji proti Calgaryju kapitulirali v izdihljajih tekme (video)

V ligi NHL so Los Angeles Kings v Staples Centru moštvu Calgary Flames premoč priznali 23 sekund pred iztekom rednega dela, ko je pot ploščku v mrežo našel Mike Cammalleri.

V Staples Centru so gledalci prvi zadetek videli v 36. minuti, ko je Bena Scrivensa ugnal Blair Jones. Za izenačenje je po podajah Anžeta Kopitarja in Jaka Muzzina štiri minute pred koncem rednega dela poskrbel Justin Williams. In če je še pol minute pred koncem kazalo, da bi v Kaliforniji lahko spremljali podaljšek, se je Mike Cammalleri odločil, da bo tekme konec že po rednem delu, 23 sekund pred zvokom sirene je z lepim ''backhand'' poskrbel, da je moral Scrivens še drugič po plošček v svojo mrežo.

Še bolj napeto je bilo v Nashvillu, kjer so med Predatorji in Philadelphio odločali kazenski streli, po katerih je zmago gostom s 3:2 prinesel Vincent Lecavalier. Z istim rezultatom in prav tako po kazenskih strelih je Colorado doma ugnal Minnesoto, Rački pa so si dve točki izborili po kazenskih strelih proti San Joseju, ki ostaja na drugem mestu zahodne konference. Vodilno moštvo lige in aktualni prvaki iz Chicaga niso imeli večjih težav proti Phoenixu, ki so ga premagali s 5:2. Na vzhodu pa je vodilni položaj zadržal Boston, ki je na krilih Milana Lucica (dva zadetka) s 3:1 odpravil Columbus. Drugega mesta se oklepajo pingvini iz Pittsburgha, ki so s 5:1 slavili na Floridi. Vroče pa je bilo v New Yorku, kjer je dvome o zmagovalcu med Islanders in Washington Capitals v tretji minuti podaljška razjasnil Aleksander Ovečkin in domačim zadal boleči šesti zaporedni poraz. Najbolj strelsko razpoložen hokejist večera je bil Chris Kreider, ki je v mrežo Vancouvra poslal tri ploščke in prispeval levji delež k zmagi Rangersov.