22.35

Anže Kopitar Anže Kopitar hokej liga NHL Los Angeles Kings

Ponedeljek, 12. 1. 2015, 22.35

Kopitarja ob blesteči predstavi ni zaustavil niti plošček v glavo

V hokejski ligi NHL je bil na delu spet naš as Anže Kopitar, ki je bil proti Torontu zelo razpoložen, saj se je lahko pohvalil z golom in podajo. Lahko pa bi se tekma zanj končala tudi tragično.

Slovenski hokejist Anže Kopitar, ki je pred dnevi dobil posebno povabilo za nastop na prestižni tekmi All Star lige NHL, je bil razpoložen tudi tokrat. Proti Torontu je zadel že v prvi minuti, vse do zadnje minute pa je njegovo njegovo moštvo Los Angeles Kings vodilo z rezultatom 1:0.

Takrat so Kralji še enkrat poslali plošček za hrbet vratarja Toronta, spet pa je na sceno stopil naš hokejist, ki je podal soigralcu Marianu Gaboriku za zmago z 2:0.

Slovenski hokejist pa bi lahko tekmo končal tudi tragično. Ob vstopu v tretjo tretjino je namreč prejel plošček v glavo, zdravstvena služba pa je pomagala našemu hokejistu, da se je kmalu spet vrnil na led in ob koncu tekme še podal za zmago Kraljev.

Za veliko presenečenje so poskrbeli hokejisti Philadelphie, ki so pred domačimi navijači povozili vodilno ekipo vzhoda Tampo Bay. Zmagali so s kar 7:3, prav vseh sedem zadetkov pa so dsogeli različni strelci.

V tretji tekmi večera je Washington z golom Aleksandra Ovečkina prišli do nove zmage, ruski hokejist pa do rekorda. V karieri mu je zdaj že na 74. tekmi uspelo doseči zmagoviti gol. "Pohvala je lepa. Najbolj pomembno je, da nadaljujemo z igrami, ki jih kažemo zdaj," je po tekmi dejal Ovečkin.