Sobota, 15. 11. 2025, 21.48
4 mesece, 2 tedna
Alpska liga, 15. november
Jeseničani izgubili pri vročih Avstrijcih
Jeseničani so na Tirolskem doživeli poraz.
Hokejisti HDD Jesenice so po petkovi domači tekmi proti Meranu že v soboto zvečer gostovali na Tirolskem. Palice so prekrižali s Kitzbühlom, ki mu gre odlično in je pred domačimi navijači zmagal še petič zapored. Železarje je ugnal s 6.3.
Gorenjska ekipa je le dan po domači zmagi po kazenskih strelih proti Meranu gostovala pri tretjeuvrščenemu Kitzbühlu. Že po prvi tretjini je bilo jasno, da bo ostala praznih rok, saj je v uvodnih 20 minutah prejela kar pet golov.
V začetku druge je zaostanek Jeseničanov znašal pol ducata golov (0:6), nato pa so le zaigrali nekoliko bolje ter dosegli zadnje tri gole na tekmi, potem ko so zadeli Ožbe Šlibar, Erik Svetina in Jakob Pečnik.
Za domače sta po dva gola dosegla Mai Crnkić in Yoan Loshing, po enega pa Niklas Ketonen in Clemens Krainz.
Jeseničani so s 17 točkami trenutno na 11. mestu v 13-članski ligi. Enak točkovni izkupiček ima predzadnji Vipiteno, zadnjeuvrščeni Unterland pa zaostaja deset točk.
Gorenjce naslednja tekma čaka 18. novembra, ko bodo gostovali pri mladi ekipi Salzburga, trenutno drugovrščeni v alpski ligi.
Alpska liga
Sobota, 15. november
Lestvica alpske lige
Preberite še: