7 let, 12 mesecev

NHL Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings

Ponedeljek, 8. 4. 2013, 18.32

Kopitar podal za prvi gol, nato občutil juriš Dallasa

Hokejisti Los Angeles Kings so odlično začeli tekmo lige NHL proti Dallasu in povedli v drugi minuti. Podajalec pri golu je bil Anže Kopitar, nato pa so se Zvezde prebudile in zmagale s 5:1.

Dallas je v boju za končnico nujno potreboval točke, medtem ko so bili kralji v tem pogledu mirnejši. Že v drugi minuti so gosti izkoristili številčno premoč na ledu, a so jim domači kmalu na isti način vrnili. V drugi tretjini ni bilo golov, Kopitar (štiri streli) in kolegi so imeli premoč, a je niso kronali z goli. Kazen je prišla v zadnji tretjini, v kateri je bil Dallas izredno učinkovit, iz desetih strelov je dosegel štiri gole.

Chicago, vodilna ekipa, ki si je že zagotovila nastop v končnici, je v svoji 39. tekmi zabeležil 30. zmago, tokrat je z golom Slovaka Mariana Hosse zmagal v Minnesoti. Svojo 30. letošnjo zmago je dosegel tudi Pittsburgh, z izidom 5:3 se je veselil v Carolini. Zmago si je zagotovil v zadnji tretjini, v kateri je že zaostajal z 2:3, nato pa so za preobrat poskrbeli Beau Bennett, Jevgenij Malkin in Pascal Dupuis, ki je v zadnji minuti zatresel nebranjeno mrežo.

Od najboljših ekip je izgubil Montreal, kljub dvema zadetkoma Danca Larsa Ellerja je moral v domači dvorani priznati premoč Washingtonu. Z istim izidom je Tampa ugnala Ottawo, Winnipeg je bil s 4:1 boljši od Buffala, New York Islanders z istim izidom od Philadelphie, Columbus s 4:0 od San Joseja, nogometni izid pa je bil tudi v Nashvillu, kjer je St. Louis zmagal z 1:0.