liga INL HDD Sij Acroni Jesenice

Sobota, 10. 10. 2015, 9.18

Jeseničani kljub utrujenosti ukanili Založane

Jeseničani so kljub natrpanemu urniku dobili slovenski obračun lige INL s Slavijo.

Hokejisti Sija Acronija Jesenic in Playboya Slavije so danes z medsebojnim obračunom dokončali 8. krog v mednarodni ligi INL. V tekmi slovenskih ekip so bili boljši državni prvaki, ki so slavili s 5:2 (2:2, 3:0, 0:0).

Jeseničani so konec tedna, ko so dvoboje v INL igrali drugi klubi, nastopili na celinskem pokalu. Na Madžarskem so bili tretji in se niso uvrstili v nadaljevanje, danes pa so z dobro drugo tretjino dobili vse točke.

Gostje so prek Jureta Sotlarja sicer povedli, izenačil je Miha Brus, po golu Tadeja Čimžarja pa so bili Založani tisti, ki so lovili in ujeli Gorenjce, zadel je Črt Snoj.

V nadaljevanju pa so zadevali samo še železarji, Luka Kraigher in Marjan Manfreda sta bila uspešna v razmaku štirih minut druge tretjine, piko na i je postavil Miha Pesjak v 39. minuti.