Bolzano Val Pusteria Jan Muršak KAC Celovec Red Bull Salzburg

Torek, 19. 3. 2024, 22.00

IceHL, polfinale, prvi tekmi

KAC za prvo zmago nadigral Pustertal, težje delo za Bolzano

EC KAC : Pustertal | KAC je proti Pustertalu že v drugi tretjini vodil s 5:0. | Foto EC-KAC/Pessentheiner

KAC je proti Pustertalu že v drugi tretjini vodil s 5:0.

V hokejski ligi ICE se je začel polfinale, v katerem igrajo na štiri zmage. Prvi par je ponovitev lanskega finala med branilcem naslova Salzburgom in Bolzanom. Torkovo prvo tekmo je italijanski klub dobil z 2:0. V drugem pa se merita KAC, ki je redni del končal na prvem mestu, in Pustertal, ki je bil po rednem delu osmi. Celovčani so prvo tekmo odločili že po dveh tretjinah, ko so vodili s 5:0. Končni rezultat 7:1.

HK SŽ Olimpija - Pustertal
Sportal Krvnik Olimpije kot zadnji v polfinale lige Ice

V boju za lovoriko lige ICE so ostala še štiri moštva. Celovec (Jan Muršak, Luka Gomboc) vlogo favorita poskuša upravičiti proti Pustertalu, ki se mu je v tretji sezoni uspelo prebiti do polfinala. Na prvi tekmi jo je več kot upravičil, saj jo je dobil s kar 7:1. Ko je Muršak v 14. minuti druge tretjine podal za gol, je bilo na semaforju že 5:0.

Korošci, pri katerih Gomboca ni bilo v postavi, so v četrtfinalu s 4:2 v zmagah izločili Pioneers Vorarlberg. Južnotirolski nasprotnik pa je pred četrtfinalom moral v boj za končnico. Na odločilni tretji tekmi je v podaljšku izločil Olimpijo. Nato je sledila tesna četrtfinalna serija, v kateri je na odločilni sedmi tekmi izločil Fehervar.

Za finalno vstopnico se merita lanska finalista Red Bull Salzburg in Bolzano. | Foto: Mackinger Photography Za finalno vstopnico se merita lanska finalista Red Bull Salzburg in Bolzano. Foto: Mackinger Photography

V drugem polfinalnem paru si  nasproti stojita lanska finalista Salzburg in Bolzano (po sedmih tekmah je slavil Salzburg). Rdeči biki, ki branijo naslov, so v četrtfinalu s 4:1 v zmagah izločili Linz, Bolzano pa je bil z enakim rezultatom boljši od Beljaka. Prva tekma je bila zelo tesna, z le dvema goloma, oba pa so dosegli hokejisti iz Južne Tirolske.

Ekipe tudi v polfinalu igrajo na štiri zmage.