6 let, 7 mesecev

CSKA Moskva Jan Muršak liga KHL

Sobota, 6. 12. 2014, 18.27

CSKA nadaljuje zmagovito serijo, Muršak z novim zadetkom

Hokejisti moskovskega CSKA so nanizali 12. zmago. Tokrat so s 4:0 premagali Lokomotiv Jaroslavl, enega od zadetkov je prispeval Jan Muršak. Moskovčani so se še utrdili v vodstvu.

Vodilna ekipa lige že vse od 2. novembra ne pozna poraza, CSKA je namreč pri Lokomotiv Jaroslavlu slavil še 12. zapored. Gostje so pred devet tisoč gledalci mrežo domačih načeli v 11. minuti, ko je bil natančen Igor Grigorenko, Andrei Stas pa je šest minut zatem poskrbel, da je CSKA na prvi odmor odšel z dvema zadetkoma prednosti. To je na +3 ob številčni premoči sredi tekme zvišal Jan Muršak, končnih 4:0 je v 54. minuti postavil Grigorenko. Ob zmagi se je s shutoutom izkazal Stanislav Galimov, ki je ubranil vseh 20 strelov Lokomotiva. Slovenski napadalec je igral 19 minut, trikrat streljal in dobil dva od devetih sodniških metov.

Moskovčani imajo po novi zmagi – če bodo slavili še v sredo pri Vitjaz Podolsku, bodo izenačili svoj letošnji 13 tekem dolg zmagoviti niz – na vrhu sedem točk prednosti pred drugim SKA iz Sankt Peterburga, ki ima na računu tekmo manj.