Colorado Avalanche NHL liga NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar

Torek, 10. 3. 2020, 7.02

Liga NHL, 9. marec

Izjemno: Kralji in Kopitar v naletu, doma do šeste zaporedne zmage #video

Alex Iafallo | Veselje v taboru Kraljev: Alex Iafallo je zadel za zmago s 3:1, kar je že šesta zmaga za Los Angeles Kings zapored.  | Foto Getty Images

Anže Kopitar in njegova hokejska družina Los Angeles Kings so ponoči v domači dvorani s 3:1 premagali drugouvrščeno ekipo zahodne konference, Colorado Avalanche, in zmagali še šestič zapored. Kralji kljub odličnemu izkupičku v zadnjem obdobju še vedno zasedajo zadnje mesto v zahodni konferenci.

Los Angeles Kings so temelje za zmago postavili že v prvi tretjini, ko so v dobri minuti dosegli kar dva gola.

Povedli so z golom Austina Wagnerja, vodstvo je povišal Mikey Anderson, ki je zadel svoj prvi gol v dresu Kings. Po tekmi je dejal, da s soigralci uživajo v hokeju. "Zmagujemo, smo sproščeni, kar se vidi tudi na igrišču. Bili smo precej boljši tekmeci, serijo dobrih iger in zmag pa želimo nadaljevati," si je zaželel po tekmi.

Na začetku tretje tretjine so gosti znižali zaostanek, zadel je Pierre-Edouard Bellemare, a je domačo zmago slabih šest sekund pred koncem potrdil Alex Iafallo.

Los Angeles bo tudi naslednjo tekmo odigral doma. V noči iz srede na četrtek bo gostil Ottawo.