Sobota, 14. 10. 2017, 20.40

Alpska liga med 11. in 14. oktobrom

Derbi navdušil: v Podmežakli veselje domačih hokejistov

Jesenice Olimpije derbi v Podmežakli | Foto Vid Ponikvar

Obračun večnih hokejskih tekmecev Jesenic in Olimpije so dobili železarji. V Podmežakli so zmaje strli v zadnji tretjini in slavili s 6:4. Jeseničani so z zmago spet zavzeli vrh Alpske lige, Olimpija je četrta.

Zadnji tedni in rezultati slovenskih predstavnikov v alpski ligi HDD Sij Acroni Jesenice in HK SŽ Olimpija so napovedovali zanimiv obračun večnih tekmecev iz Gorenjske in Ljubljane, kar se je uresničilo tudi na ledeni ploskvi.

Mrežo zmajev je že v četrti minuti načel Finec Markus Piispanen, ki je devet minut pozneje izid povišal na 2:0. V isti minuti je odgovoril Matic Kralj in postavil končni izid prve tretjine. Čeprav so Jeseničani po zadetku Mihe Brusa spet ušli na dva zadetka prednosti, je Olimpija do konca druge tretjine izid prvič na tekmi izenačila.

V zadnji tretjini so na plin stopili železarji, ki so bili bolj napadalni, agresivnost pa se je obrestovala, saj so trije ploščki končali za hrbtom Roberta Kristana. Luka Ulamec je v 58. minuti sicer znižal zaostanek zmajev, a je za kaj več zmanjkalo časa.

Derbi, kot mora biti

Robert Kristan je bil premagan kar šestkrat. | Foto: Vid Ponikvar Robert Kristan je bil premagan kar šestkrat. Foto: Vid Ponikvar "To je bil derbi, kot mora biti. Že dolgo nismo v Podmežakli videli toliko navijačev. Za to se igra, za to se trenira. Vedeli smo, da je Olimpija dobra ekipa, saj smo oboji pri vrhu. Nam je uspelo podaljšati niz zmag in upam, da bo tako tudi naprej. V zaključku smo imeli več moči, vsi smo dobili priložnost na ledu in mislim, da je to odločalo. Super je pogledati na lestvico, a nas čaka še veliko trdega dela in težkih tekem do konca sezone," je dejal Luka Kalan, ki se je med strelce Jeseničanov vpisal v 44. minuti.

"Kot da smo ostali v slačilnici"

Na Jesenicah je bilo veselo, kako bo v Tivoliju? | Foto: Vid Ponikvar Na Jesenicah je bilo veselo, kako bo v Tivoliju? Foto: Vid Ponikvar "V zadnji tretjini kot da nas ni bilo, kot da smo ostali v slačilnico. Premalo smo drsali in prejeli tri gole, česar si ne bi smeli privoščiti. To je derbi, tudi če si utrujen, je potrebno grizti. Ne sme zmanjkati moči, od sebe je treba dati tudi zadnje atome. Čez 11 dni pričakujem podobno tekmo, upam le, da bomo zdržali vseh 60 minut," pa je dejal kapetan Olimpije Boštjan Groznik.

Po sobotnem srečanju se bosta kolektiva kaj kmalu spet srečala, nov spopad bo namreč sledil že v sredo, 25. oktobra, v Tivoliju.