Sobota, 17. 9. 2022, 22.02

Alpska liga, 17. september

Jeseniško vodstvo zbudilo novinca, ki je napolnil gol železarjev

1

Hokej Splošna | Jeseničani so z 2:5 izgubili pri novincu. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Jeseničani so z 2:5 izgubili pri novincu.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so po uvodni zmagi Alpske lige –  s 4:0 so premagali Cortino – drugo zmago iskali na gostovanju pri novincu v tekmovanju Hockey Unterland Cavaliers, a so bili pri tem neuspešni. Latvijski napadalec Rudolfs Polcs jih je sicer popeljal v vodstvo, a nato so gostitelji petkrat zatresli mrežo železarjev, poraz je ob koncu omilil Eric Pance, ki je postavil rezultat tekme (5:2).

hokej splošna
Sportal Podprvaki Alpske lige novo sezono odprli z zmago

Jeseniški hokejisti so sezono 2022/23 v alpski ligi pred tednom dni odprli s prepričljivo zmago proti Cortini, slavili so s 4:0. Na drugi tekmi je bila uvodna dobra tretjina premalo za končni uspeh.

Latvijski napadalec Rudolfs Polcs je gorenjsko zasedbo v 13. minuti po podaji Erica Panceta povedel v vodstvo. A je bil že po petih minutah drugega dela izid izenačen, domači pa so v razmiku desetih minut dosegli tri gole in prišli v zanesljivo vodstvo.

Gorenjska ekipa je v strelih dobila uvodno tretjino z 11:5, v drugi pa so domači igralce trenerja Gabra Glaviča nadigrali kar z 19:4. Zadnja tretjina je bila bolj izenačena v strelih, s 13:9 je bila boljša italijanska zasedba, a je bil po dveh golih gostiteljev zadetek Panceta zgolj lepotni popravek izida. Antti Karjalainen je v jeseniških vratih zaustavil 32 od 37 strelov, na drugi strani pa se je Simone Peiti spopadel s 24 streli gorenjske ekipe in jih ubranil 22.

Igralci Sija Acronija Jesenic bodo v torek, 20. septembra, v prvem polfinalu pokala Slovenije igrali v Celju, v četrtek pa bodo v alpski ligi gostili Red Bull Juniors.

Hockey Unterland Cavaliers : HDD Sij Acroni Jesenice 5:2 (1:0, 3:0, 1:1)
0:1 Polcs (Pance, 13.), 1:1 Galassiti 25., 2:1 Galassiti 32., 3:1 Markkula 35. (PP1), 4:1 Kaufmann 43., 5:1 Wieser 50. (PP1), 5:2 Pance (Logar, Jenko, 57., PP1)

Steinbach Steel Wings Linz : Wipptal Broncos Weihenstephan 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
EK Die Zeller Eisbären : Rittner Buam 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
EC Die Adler Stadtwerke Kitzbühel : EC Bregenzerwald 6:5* (1:1, 3:3, 1:1, 1:0) - po podaljšku
EHC Lustenau : SHC Fassa Falcons 2:3* (0:1, 2:0, 0:1, 0:1) - po podaljšku
HC Meran/o Pircher : EC-KAC Future Team 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)