Nedelja, 19. 11. 2017, 20.02

Alpska liga, med 14. in 19. novembrom

Olimpija in Jesenice poražena v Italiji

Olimpija vs Jesenice | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice, ki so sredi tedna ugnali Neumarkt, so v soboto izgubili pri Vipitenu trenerja Iva Jana ter nekdanjega železarja in zmaja Jureta Sotlarja, ki je v zadnji tretjini začel preobrat. Olimpija, pri kateri se s poškodbo ukvarja prvi vratar Robert Kristan, je poraz doživela pri Fassi.

Reprezentančni premor je po prstih udaril oba slovenska predstavnika. Pri Olimpiji poškodba palca pesti prvo vratarsko violino Roberta Kristana, pri Jeseničanih so se poškodovali Nik Pem (izpah rame), ki bo okreval po operaciji, Gašper Seršen (zlom zapestja) in Jaka Šturm.

Obe slovenski moštvi sta tokrat gostovali v Italiji. Gorenjsko pri Ivu Janu in nekdanjemu članu Jesenic in Olimpije Juretu Sotlarju. Jeseničani so v zadnjo tretjino krenili z vodstvom z 2:1, nato pa so domači priredili preobrat in zmagali s 3:2. Izenačenje (2:2) jim je prinesel Sotlar.

Lubljančani, brez Kristana (branil je Tilen Spreitzer), so gostovali pri Fassi, kjer so se po zaostanku z 0:2 vrnili in z zadetkoma Matica Kralja in Črta Snoja izenačili. Ob koncu je zeleno-beli tabor tepla neučinkovitost (razmerje v strelih 52:32 za Olimpijo), gostitelji pa so v 58. minuti postavili končnih 3:2.

Železarji ostajajo drugi, zmaji so padli na šesto mesto.

Železarjev poškodbe niso ustavile

Jeseničani so prvo tekmo po premoru odigrali že v sredo in zanesljivo slavili pri Neumarktu. Dva zadetka je dosegel Erik Svetina, ki je dodal podajo za 3:0, pod en zadetek pa sta se podpisala Žan Jezovšek in Luka Kalan. Med vratnicama je svoje delo odlično opravil Clarke Saunders, ki je zaustavil vseh 31 strelov domačih.

Koblar iz Češke v Avstrijo

V Alpski ligi bo v nadaljevanju sezone srečo poskusil napadalec Gregor Koblar. Nekdanji zmaj, v mlajših selekcijah pa železar, je tekmovalno obdobje začel v drugi češki ligi pri Prerovu, kjer so od njega pričakovali več in se mu zahvalili za sodelovanje. 24-letni krilni napadalec je novega delodajalca našel pri severnih sosedih, v Alpski ligi bo igral za Zell am See, ki je trenutno deseti.

Gregor Koblar je novi član Zell am Seeja. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Gregor Koblar je novi član Zell am Seeja. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida