Strelstvo Živa Dvoršak

Nedelja, 26. 5. 2019, 12.33

Svetovni pokal, tretja tekma

Za uvod 30. mesto Žive Dvoršak

Živa Dvoršak | Živa Dvoršak je osvojila 30. mesto. | Foto Morgan Kristan / Sportida

Živa Dvoršak je osvojila 30. mesto.

V bavarski prestolnici se je začela letošnja tretja tekma svetovnega pokala z zračnim in malokalibrskim orožjem, prve pa so na strelsko črto stopile tekmovalke z zračno puško na 10 m. Od treh slovenskih predstavnic je bila najboljša Živa Dvoršak, ki je v tej olimpijski disciplini s 626,3 kroga osvojila 30. mesto.

Poleg Ljubljančanke, ki v zadnjih sezonah najboljše izide dosega v kraljevski strelski disciplini, malokalibrska puška trojni položaj 50 m, sta nastopili še Klavdija Jerovšek in Urška Kuharič. Prva je s 625,3 kroga osvojila 47., druga pa s 624,1 62. mesto v konkurenci 149 strelk iz celega sveta.

V kvalifikacijah je bila najboljša Indijka Apurvi Chandela (633,0), druga je bila njena rojakinja Elavenil Valarivan (632,7), tretja pa Kitajka Luyao Wang (631,9).

Izven konkurence - vsaka država ima pravico, da poleg treh tekmovalk na kvalifikacijski tekmi prijavi še dve dodatni strelki, kar je Slovenija izkoristila zaradi bližine Münchna - sta nastopili Sonja Benčina (624,5) in Katarina Fevžer (614,5). Prva je v konkurenci 42 tekmovalk osvojila 14., druga pa 32. mesto.

Danes bodo nastopili še Rajmond Debevec, Robi Markoja in Erik Kandare (vsi v eliminacijah v disciplini MK puška trojni položaj 50 m) ter Denis Bola Ujčič in Jagoda Tkalec (obe pištola 25 m).