10.04

Rajmond Debevec

Sreda, 15. 4. 2015, 10.04

Za slovo od Changwona 46. mesto Debevca

Slovenski strelec Rajmond Debevec je na današnji tekmi svetovnega pokala v južnokorejskem Changwonu zasedel 46. mesto v disciplini malokalibrska puška trojni položaj, potem ko je zadel 1156 krogov.

Nosilec zlatega odličja v kraljevski strelski disciplini na poletnih olimpijskih igrah v Sydneyju leta 2000 je v klečečem položaju zadel 388, v ležečem 393 in v stoječem 375 krogov. Dvainpetdesetletni Ljubljančan je na letošnji uvodni preizkušnji za svetovni pokal nastopil tudi v disciplini malokalibrska puška leže in v njej zasedel 42. mesto.

Na današnjem strelskem maratonu je slavil Kitajec Zicheng Hui (457,3/1181), drugo mesto je zasedel Američan Matthew Emmons (456,0/1178), tretje pa Južni Korejec Jinseop Han (445,1/1174). V Changwonu sta v prejšnjih dneh nastopili še dve slovenski strelki. Živa Dvoršak je na tekmi z zračno puško zasedla 27., v disciplini malokalibrska puška trojni položaj pa 42. mesto. Petra Dobravec je preizkušnjo z zračno pištolo končala na 65. mestu.

Po južnokorejski preizkušnji bodo na sporedu še tri tekme za svetovni pokal. Med 11. in 19. majem bo tekma v ameriškem Fort Benningu, med 26. majem in 2. junijem v nemškem Münchnu, med 6. in 16. avgustom pa v azerbajdžanski Gabali. Finale svetovnega pokala za osem najboljših strelcev in strelk bo med 1. in 7. septembrom v Münchnu.

Vmes bo še ena pomembna tekma, v Gaju pri Pragerskem bo med 18. julijem in 1. avgustom na sporedu še evropsko prvenstvo z malokalibrskim in velikokalibrskim orožjem ter puško šibrenico.