Ivan Trajković Taekwondo

Sobota, 8. 10. 2016, 19.04

Trajković v Rigi stopil na najvišjo stopničko

Ivan Trajković | Foto Vid Ponikvar

Slovenki taekwondojist Ivan Trajković je na tekmi svetovnega pokala v Rigi v kategoriji do 87 kg osvojil zlato medaljo. To je Trajkovićeva tretja zaporedna kolajna v svetovnem pokalu, v Varšavi je bil srebrn in bronast v Rigi.

Za zlato medaljo se je boril proti Poljaku Bartoszu Koleckiju je zmagal z 2:1. V polfinalu je s 3:0 slavil proti Rusu Glebu Babajevskiju. Za spoznavanje trenutne forme se je Trajković v uvodnem dvoboju boril z Nemcem Walidom Hashimijem in ga predčasno ugnal z 20:12.

"Zelo sem zadovoljen z današnjimi dvoboji. Bil sem umirjen v glavi. Posebej še v polfinalu in finalu. To se je izkazalo za ključni dejavnik. Vesel sem nove zmage in novih točk," je po zadnjem dvoboju sporočil Trajković.

Sicer pa so prvi dan dvodnevnega turnirja nastopili trije Slovenci. Ob zmagovalcu kategorije do 87 kilogramov, sta se v kategoriji do 68 kilogramov borila še Matic Motaln in Jure Pantar. Oba sta se ustavila v drugem krogu.