Ivan Trajković Taekwondo

Nedelja, 25. 9. 2016, 21.20

Trajković v Moskvi do tretjega mesta

Ivan Trajković | Foto Vid Ponikvar

Slovenski reprezentant v taekwondoju Ivan Trajković je osvojil tretje mesto v tekmi svetovnega pokala v Moskvi. V kategoriji do 87 kilogramov je zasedel tretje mesto, v polfinalu ga je zaustavil Iranec Erfanian Pouria Daneshvar.

Trajković, ki je pred tednom dni v Varšavi osvojil drugo mesto, je dobro tekmoval tudi v Moskvi. V prvem krogu se je boril proti Jordancu Salehu Elsharabatyju, ki ga je premagal predčasno, z razliko dvanajstih točk, v četrtfinalu je s 5:3 premagal Norvežana Mohammeda Elhatrija, zaustavil pa ga je Daneshvar, ki je slavil z 10:6.

"S prvima dvema borbama sem zadovoljen, s polfinalno malo manj. V prvi rundi sem dobil močan udarec v glavo. Zato sem moral kasneje loviti rezultat. Bolj kot na obrambo, sem bil osredotočen na doseganje točk, zato sem bil nepazljiv. Predvsem iz tega razloga je Iranec dosegel še druge točke," je svoje nastope komentiral 25-letni Trajković, ki je leta 2012 na olimpijskih igrah osvojil 11. mesto v kategoriji nad 80 kg.

Prvo mesto v kategoriji do 87 kilogramov si je pričakovano priboril Rus Vladislav Larin.

Posebno priznanje je dobila Jasna Golubič, ki je bila proglašena za najboljšo sodnico turnirja.