Četrtek, 6. 12. 2018, 18.26

EP ZA INVALIDE V BEOGRADU

Tiršku v Beogradu še četrto mesto

Franček Gorazd Tiršek | Foto Vid Ponikvar

Za slovensko strelsko reprezentanco invalidov se je evropsko prvenstvo v Beogradu končalo s četrtim mestom Frančka Gorazda Tirška v disciplini zračna puška leže R5. Tiršek je pred dvema dnevoma postal evropski prvak v disciplini zračna puška stoje R4.

Na današnji tekmi je Tiršek (z izkupičkom 201,4) za konec slovenskih nastopov na tekmovanju zasedel četrto mesto, evropski prvak pa je postal domačin Dragan Ristić (213,3), drugi je bil Turek Hakan Cevik (212,4), tretji pa Ukrajinec Vasil Kovalčuk (211,2). V kvalifikacijah je sicer dobro začel tudi Damjan Pavlin, a je nato ostal brez finala na 17. mestu.

EP v Beogradu je bilo prvo takšno tekmovanje po petih letih. Leta 2013 je v španskem Alicanteju Tiršek osvojil srebrno odličje z zračno puško stoje. Svojo zbirko medalj z evropskih prvenstev je Tiršek oplemenitil pred dvema dnevoma, ko je postal evropski prvak z zračno puško stoje, do zlata je prišel z zadnjim strelom. Pred tem je bil najboljši že v kvalifikacijah.

Tiršek je osvojil že 32. medaljo parastrelcev na velikih tekmovanjih.

Slovenija je sicer na EP nastopila oslabljena, brez Veselke Pevec, poleg Tirška in Pavlina je tekmoval še Franc Pinter.