Floyd Mayweather Felix Škrijelj Veronika Kuzmić jiu-jitsu Nejc Hodnik

Četrtek, 29. 3. 2018, 16.31

Lep uspeh za slovenski jiu-jitsu

Slovenski borec je osvojil Rim

Iz Rima prihajajo lepe vesti o uspehu borcev ljubljanske šole brazilskega jiu-jitsa Gracie Barra, ki so na tekmi največje tekmovalne organizacije IBJJF poskrbeli za nekaj lepih uspehov. Zanje so poskrbeli Nejc Hodnik, Veronika Kuzmić in Felix Škrijelj.

Nejc Hodnik je osvojil dve zlati medalji. | Foto: Sportal Nejc Hodnik je osvojil dve zlati medalji. Foto: Sportal Nejcu Hodniku je kot prvemu Slovencu v zgodovini IBJJF (mednarodna zveza brazilskega jiu-jitsa) uspelo postati evropski prvak v disciplini brez kimona v odrasli kategoriji (18 in več let), za nameček celo dvakrat.

V srednji težnostni kategoriji modrih pasov (do 79,5 kilograma) je vseh pet borb končal predčasno, podobno pa mu je uspelo tudi v absolutni kategoriji, v kateri je predčasno končal štiri borbe, v katerih je nastopil.

Lep slovenski uspeh sta dopolnila še Felix Škrijelj in Veronika Kuzmić.

Škrijelj je v ultra težki kategoriji (100,5 kilograma in več) s kimonom med modrimi pasovi veteranske kategorije Master 2 po zelo napeti in tesni borbi v finalu osvojil srebro.

Kuzmićeva je kot edina odrasla ženska predstavnica v lahki kategoriji Adult (do 64 kilogramov skupaj s kimonom) zmagala, v kategoriji brez kimone je osvojila srebro, medtem ko je bila v absolutni kategoriji tretja.