7 let, 12 mesecev

Stockholm

Sobota, 31. 1. 2015, 16.41

Rusko žensko drsalno zmagoslavje v Stockholmu

Na evropskem prvenstvu v umetnostnem drsanju v Stockholmu so v ženski konkurenci prevladovale Rusinje, ki so osvojile vse tri medalje.

Evropska prvakinja je postala Jelizaveta Tuktamiševa z 210,4 točke, srebrna je Jelena Radjonova (209,54), bron pa je pripadel Anji Pogorilaji (191,81).

Za šele 18-letno Tuktamiševo je evropski naslov prva pomembna lovorika v karieri, potem ko je morala lanske olimpijske igre v domačem Sočiju izpustiti zaradi poškodbe. Tudi srebrna Radjonova je pri 16 letih šele začela mednarodno kariero, v ostrem boju za zlato pa je nazadnje ostala prekratka za manj kot točko in Tuktamiševa, ki jo vodi Aleksej Mišin, tudi nekdanji trener zvezdnika Jevgenija Plušenka, je slavila prestižno zmago.

Edina slovenska predstavnica na EP na Švedskem Daša Grm je tekmovanje končala po kratkem programu, ko je osvojila 29. mesto in se ni uvrstila v prosti program.