3 leta, 4 mesece

Mersin

Nedelja, 30. 6. 2013, 16.50

Rekordna Almeria ušla, Tvrdyjevi premierni bron

Tudi zadnji dan tekmovanj se je število slovenskih odličij povečalo. Zadnjo kolajno, 35 za Slovenijo, je priborila igralka badmintona Maja Tvrdy, ki je ugnala Italijanko Agnese Allegrini.

Čeprav so se slovensko-italijanski dvoboji na XVII. sredozemskih igrah kot po pravilu razpletali po notah zahodnih sosedov, tokrat ni bilo tako. Že v zgodnjem dopoldnevu je Maja Tvrdy v boju za bron premagala Agnese Allegrini in pridelala 35 kolajno za slovenski tabor. Naskok na bron ni uspel njenemu reprezentančnemu kolegu Iztoku Utroši, za katerega je bil Francoz Matthieu Lo Ying Ping pretrd oreh. S četrtim mestom so se morale zadovoljiti tudi odbojkarice, ki so zaradi lastnih napak v petem nizu izgubile proti Hrvaticam. Ritmična telovadka Sara Kragulj je nastope končala na devetem mestu.

V ponedeljek se bodo proti domovini odpravili še zadnji slovenski športniki, ki so le za eno kolajno zaostali za rekordno Almerio, ko so jih leta 2005 nabrali 36. Je pa slovenska odprava v Mersinu osvojila rekordno število zlatih odličij, kar trinajstkrat so se zavihteli na najvišjo stopnico. Sicer pa je Slovenija med 24 državami, ki so med 20. in 30. junijem nastopale na tekmovanju treh celin, končala na sedmem mestu.

Vrh lestvice najuspešnejših držav ni prinesel presenečenja. Prevlado so še enkrat več dokazali Italijani, za katere so zadnje zlato osvojile odbojkarice, ki so v turškem navijaškem kotlu premagale domačinke. Število kolajn naših zahodnih sosedov se je ustavilo pri 186. Domačini se niso izkazali le pri tem, da so v dobrih dveh letih pripravili vse potrebno za organizacijo iger, pač pa so bili uspešni tudi v tekmovalnem smislu – na drugem mestu so zbrali 126 kolajn. Najboljšo trojico so zaokrožili Francozi, ki so na zmagovalni oder stopili 95-krat.