0.57

1 DOL odbojka Luka Koper UOK Vital Ljubljana Kema Puconci Formis Aliansa

Sobota, 24. 1. 2015, 0.57

Primorski derbi gladko Koprčankam, Braslovčanke ostajajo strup za Ljubljančanke

Odbojkarice Braslovč so na uvodu drugega kroga drugega dela 1. DOL za ženske pred domačini gledalci premagale Vital. Primorski derbi pripadel vodilnim Koprčankam.

Za odbojkarice Braslovč in Vitala je bila to že peta letošnja tekma v sezoni, prav na vseh pa so zmagale gostiteljice. Tradicija se tudi tokrat ni izneverila, zmaga je ostala v Savinjski dolini, čeprav so domače, ki so Ljubljančanke v letošnji sezoni izločile v četrtfinalu pokala, tekmo slabo začele. V prvem nizu niso izvajale posebnega pritiska s servisi, tako da so gostje brez posebnih težav prišle do vodstva z 1:0. A to je bil tudi edini niz, ki so ga Vitalovke osvojile. V nadaljevanju so Braslovče zaigrale bolj podjetno, z lahkoto dobile drugi niz, v tretjem so imele nekaj težav končnici, v četrtem pa ravno v njej strle odpor žilavih tekmic in prišle do prve zmage v modri skupini.

Vodilne Koprčanke so v soboto v vročem primorskem derbiju v Novi Gorici s 3:0 odpihnile domačinke in se še utrdile v vodstvu.

Zanimivo je bilo tudi v zeleni skupini. Zadnjeuvrščeni Kostmann se počasi dviguje po lestvici. Po Kemi je v drugem delu premagal tudi Alianso.