Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
31. 7. 2015,
20.07

Osveženo pred

8 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 31. 7. 2015, 20.07

8 let, 9 mesecev

Prepričalo ga je 80 milijonov evrov

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Podajalec ekipe ameriškega nogometa NFL Seattle Seahawks, Russell Wilson, se je z ekipo dogovoril o podaljšanju pogodbe.

Za naslednja štiri leta bo dobil 87,6 milijona dolarjev (80 milijonov evrov).

Wilson, ki je v zadnjih dveh sezonah Seattle vodil do zaporednih nastopov v finalu lige NFL, vključno z zmago leta 2014, je na družbenem omrežju Twitter objavil: "Blagoslovljen sem, da bom še štiri leta v tej organizaciji. Komaj čakam, da grem na igrišče s temi fanti."

Kot poročajo iz ZDA, je v pogodbi zapisano, da ima Wilson po novi pogodbi zagotovljenih 55 milijonov evrov.

Šestindvajsetletnik, ki so ga leta 2012 izbrali v tretjem krogu nabora, ima že do zdaj za sabo izvrstno kariero, zbral je 42 zmag, šest zmag v končnici in dva nastopa v finalih lige.

Po novi pogodbi in podatkih spletne strani OverTheCap.com bo Wilson v štiriletnem obdobju zaslužil 2,8 milijona evrov več kot podajalec Caroline Cam Newton, 182.000 evrov več kot podajalec Pittsburgha Ben Roethlisberger in 1,2 milijona evrov kot podajalec Green Baya Aaron Rodgers.

Ne spreglejte