Petek,
31. 7. 2015,
20.07

Osveženo pred

8 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 31. 7. 2015, 20.07

8 let, 9 mesecev

Prepričalo ga je 80 milijonov evrov

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Podajalec ekipe ameriškega nogometa NFL Seattle Seahawks, Russell Wilson, se je z ekipo dogovoril o podaljšanju pogodbe.

Za naslednja štiri leta bo dobil 87,6 milijona dolarjev (80 milijonov evrov).

Wilson, ki je v zadnjih dveh sezonah Seattle vodil do zaporednih nastopov v finalu lige NFL, vključno z zmago leta 2014, je na družbenem omrežju Twitter objavil: "Blagoslovljen sem, da bom še štiri leta v tej organizaciji. Komaj čakam, da grem na igrišče s temi fanti."

Kot poročajo iz ZDA, je v pogodbi zapisano, da ima Wilson po novi pogodbi zagotovljenih 55 milijonov evrov.

Šestindvajsetletnik, ki so ga leta 2012 izbrali v tretjem krogu nabora, ima že do zdaj za sabo izvrstno kariero, zbral je 42 zmag, šest zmag v končnici in dva nastopa v finalih lige.

Po novi pogodbi in podatkih spletne strani OverTheCap.com bo Wilson v štiriletnem obdobju zaslužil 2,8 milijona evrov več kot podajalec Caroline Cam Newton, 182.000 evrov več kot podajalec Pittsburgha Ben Roethlisberger in 1,2 milijona evrov kot podajalec Green Baya Aaron Rodgers.