3 leta, 4 mesece

Mersin Martina Ratej

Petek, 28. 6. 2013, 22.38

Pravljična sedmica v žepu Slovencev za skok navzgor

Osmi dan SI je bil za slovensko izbrano vrsto nadvse uspešen. Naši športniki so osvojili sedem kolajn, dve zlati, dve srebrni in tri bronaste. Z bogatim izkupičkom so skočili na sedmo mesto.

Da bo osmi dan za Slovenijo eden bolj uspešnih na XVII. mediteranskih igrah, sta že v zgodnjih dopoldanskih urah na jezeru Seyhan napovedala kajakaša na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić, ki je slavila na 500-metrski razdalji, in Jošt Zakrajšek, ki je 1.000 metrov preveslal z drugim časom. Do nove kolajne so prišli balinarji, snovalec brona v hitrostnem zbijanju je bil Aleš Borčnik. Bronasto odličje sta si nadela še Rajmond Debevec (trojni položaj) in Marina Tomič, ki je na 100 metrov z ovirami zgolj za stotinko zgrešila normo za svetovno prvenstvo. V večernih urah sta nas razveselili še dve atletinji, vlogo favoritinje je potrdila slovenska rekorderka v metu kopja Martina Ratej, do svoje prve sredozemske kolajne pa je z drugim mestom v troskoku prišla Snežana Rodić.

S sedmimi odličji se je Slovenija na lestvici najbolj pridnih zbirateljic kolajn povzpela na sedmo mesto. Daleč pred vsemi so Italijani (169 odličij), na drugem mestu najdemo domačine, najboljšo trojico zaključujejo Francozi.