3 leta, 4 mesece

slovenska rokometna reprezentanca Boris Denič Mersin

Sobota, 29. 6. 2013, 15.09

Po zmagi nad Srbi slovenski rokometaši peti

Moška rokometna reprezentanca je na sredozemskih igrah v Turčiji po zmagi nad Srbijo z 29:26 (12:9) osvojila peto mesto.

Začetek tekme je pripadel Srbiji, ki je povedla z 2:0 in 3:1, po slovenskem izenačenju na 3:3 in 4:4 pa so nasprotniki po treh zaporednih zadetkih povedli s 7:4 v 14. minuti. Nato je sledil odgovor reprezentance Slovenije, ki je v petih minutah naredila delni izid 4:0 in si v 21. minuti priigrala prvo vodstvo na tekmi (8:7). V isti minuti so Srbi sicer izenačili na 8:8, toda Slovenci so še enkrat dosegli štiri zadetke zapored. Dve minuti pred koncem prvega polčasa si je tako ekipa selektorja Borisa Deniča priigrala najvišjo prednost v prvih tridesetih minutah - plus štiri (12:8).

V uvodnih minutah drugega polčasa so se Srbi približali samo na gol zaostanka (12:13), kar jim je v nadaljevanju uspelo še šestkrat. Toda pri zadnjem minimalnem srbskem zaostanku (20:21 v 50. minuti) pa je dokončno padla odločitev o zmagovalcu. Slovenci so v dobrih treh minutah dosegli kar pet zadetkov, poleg tega pa v tem času svojo mrežo ohranili nedotaknjeno. Šest minut pred koncem tekme je reprezentanca Slovenije imela že šest golov prednosti (26:20), Srbi so se nato nekajkrat približali na minus štiri, v zadnji minuti na tri, a zmaga naše reprezentance niti za trenutek ni bila ogrožena, so sporočili z RZS. Slovenija je na petih tekmah na sredozemskih igrah premagala Grčijo, Hrvaško in Srbijo, igrala neodločeno s Tunizijo ter izgubila z Egiptom.