Nedelja, 16. 6. 2024, 17.23

EP v mirnih vodah

Osterman in Medved šesti na EP na Madžarskem

Anja Osterman Mia Medved | Foto Kajakaška zveza Slovenije

Slovenski kajakašici Anja Osterman in Mia Medved sta na evropskem prvenstvu v sprintu na mirnih vodah v madžarskem Szegedu na 500 m zasedli šesto mesto. Za zmagovalkama, Dankama Emmo Jorgensen in Fredrerikke Matthiesen, sta zaostali 3,564 sekunde.

Osterman in Medved sta v soboto na 200 m med dvojicami osvojili srebrno kolajno. Boljši sta bili le Madžarki Blanka Kiss in Anna Lucz. Enaintridesetletna Osterman in šest let mlajša Medved sta si finale zagotovili v petkovih predtekmovanjih, ko sta bili v svoji skupini drugi.

Prav tako v petek je bila blizu medalje tudi Špela Ponomarenko Janić. Med posameznicami na 200 m je bila četrta, bron je zgrešila za vsega 27 tisočink sekunde.

Za konec prvenstva so bile sicer danes na sporedu še preizkušnje na 5000 m. Med kajakašicami je Ana Šteblaj zasedla zadnje šesto mesto, za zmagovalko Madžarko Emese Kohalmi je zaostala dve minuti in 23 sekund.

V moški konkurenci je Jošt Zakrajšek premagal tri tekmece in bil 11. Za zmagovalcem Portugalcem Fernandom Pimento je zaostal 69 sekund.

Sportal Anja Osterman in Mia Medved do srebra na EP!