Tjaša Oder

Torek, 7. 8. 2018, 18.13

Odrova četrta na 1500 m prosto, Stevens finalist na 50 m prsno

Tjaša Oder | Foto Vid Ponikvar

Slovenska rekorderka Tjaša Oder je na evropskem prvenstvu v plavanju v Glasgowu osvojila četrto mesto na 1500 m prosto. S 16:10,46 se je na vsega dve sekundi približala lastnemu slovenskemu rekordu. Peter John Stevens pa se je z osebnim rekordom 27,09 zanesljivo uvrstil v sredin finale na 50 m prsno.

V kravlu je zmagala Italijanka Simona Quadarella (15:51,61), ki si je po zlatu na 800 m prosto priplavala še drugi naziv najboljše Evropejke, pod 16 minut se je z državnim rekordom spustila tudi Nemka Sarah Köhler (15:57,85), tretja pa je bila Madžarka Ajna Kesely s 16:03,22.

Odrova ni imela pravih možnosti za kolajno, saj so nosilke odličij ušle že na startu, po nekaj 100 metrih sta bili v ospredju le še Italijanka in Nemka, po dobri tretjini pa je Italijanka dvignila ritem in zanesljivo zmagala.

"Mislim, da je bil to moj najboljši nastop na tem prvenstvu. Borila sem se, kolikor se je dalo in z izidom sem zelo zadovoljna, saj je to moj drugi najboljši dosežek v karieri. Je četrto mesto, ne sveti se tako, kot prva tri, a ni daleč," je po tekmi vesela povedala Korošica.

O sami tekmi, kjer so prve tri hitro ušle, pa: "Vsaj Madžarka ni bila preveč spredaj, morda kakšen meter, da bi se lahko jaz še bolj borila, a mislim, da sama nisem imela toliko moči, da bi na drugi polovice lahko stisnila za njo in se borila za tretje mesto. Upam, da bo v naslednjih letih še boljše."

Plavalka ravenskega Fužinarja je na evropskih prvenstvih že tretjič osvojila četrto mesto v tej disciplini, nazadnje pred dvema letoma v Londonu.

Tričetrture za Odrovo je nastopil še Triglavan Peter John Stevens, ki na 50 m prsno brani srebro iz Londona 2016 in se zanesljivo uvrstil v finale. Pot do odličja bo težka, saj so se Britanec Adam Peaty, ta je s 26,23 dosegel celo rekord prvenstev, Italijan Fabio Scozzoli in Srb Ćaba Siladji v polfinalu spustili pod 27 sekund.

Stevens poudarja, da ima še rezerve, predvsem se bo skušal naspati, saj je iz ZDA v London pripotoval šele v torek, pa tudi tekmeci bodo morali v finalu dosežke ponoviti.