7 let, 12 mesecev

Tina Mrak Veronika Macarol

Petek, 14. 6. 2013, 22.09

Mrakova in Macarolova 11. na EP v Italiji

Slovenski jadralci so tekmovanje na evropskem prvenstvu razreda 470 v Formii končali predzadnji dan. Po zadnjem dnevu finalnih plovov sta Tina Mrak in Veronika Macarol končali na 11. mestu.

Pri moških sta Andraž Gulič in Mitja Nevečny osvojila 20. mesto v svoji skupini in končala na 42. mestu absolutne konkurence.

Zadnji dan finalnih plovov EP razreda 470 v italijanski Formii so v šibkem vetru lahko odjadrali le en plov. Slovenki Tina Mrak in Veronika Macarol sta ga končali na visokem četrtem mestu, kar je v skupni razvrstitvi, ob enem odštetem rezultatu, pomenilo 11. mesto v konkurenci 41 ekip. To pa ni bilo dovolj za nastop v sobotni regati za medalje, v kateri bo nastopilo najboljših osem posadk.

Že danes sta svoj nastop končala tudi Andraž Gulič in Mitja Nevečny, ki sta v cilj prijadrala kot 20. v skupini ter tako EP končujeta na 42. mestu v absolutni razvrstitvi v konkurenci 69 jadralcev.

Pri ženskah še vedno vodita Francozinji Camille Lecointre in Mathilde Geron, pri moških pa sta v absolutni konkurenci vodstvo prevzela njuna rojaka Sofian Bouvet in Jeremie Mion.