12.34

odbojka

Sobota, 20. 10. 2012, 12.34

Maribor melje naprej, poraz Salonita

Odbojkarji Šoštanj Topolšice so v 3. krogu 1. DOL pred domačimi navijači premagali ekipo UKO Krope z rezultatom 3:0. Vodilni Maribor je pri ekipi GO Volley prišel še do tretje zmage. Poraz Salonita.

Po dveh gostovanjih in dveh porazih za novince, so Šoštanjčani do prve zmage med elitno druščino prišli v tretjem krogu. Gladko s 3:0 v nizih so premagali letos dokaj povprečno Kropo. Največ točk za zmagovalce je dosegel Tadej Boženk (14).

Odbojkarjem Salonita je gostovanje v Murski Soboti vedno neugodno, tudi tokratno ni bilo izjema. Po prvih dveh nizih je kazalo, da jih bodo Prekmurci ekspresno poslali domov, a so se v nadaljevanju vendarle pobrali, dobili naslednja dva niza, toda v odločilnem so vendarle morali podpisati predajo, s tem pa so doživeli prvi poraz, medtem ko so Sobočani dosegli prvo zmago na domačem igrišču.

Mariborčani nadaljujejo svoj zmagoviti pohod. V tretjem krogu so zabeležili še tretjo zmago in ne samo to, v treh tekmah niso izgubili niti niza, tako da so zanesljivo na vrhu razpredelnice. Prve zmage v prvenstvu so se veselili Triglavani.