15.23

Lucija Polavder Ana Velenšek

Nedelja, 29. 5. 2011, 15.23

Lucija Polavder peta v Moskvi

Lucija Polavder je na tekmi za veliko nagrado v Moskvi v kategoriji nad 78 kg zasedla peto mesto, Ana Velenšek pa je v kategoriji do 78 kg klonila v osmini finala.

Polavderjeva je v osmini finala izločila Rusinjo Jekaterino Šeremetovo, nato pa je naša bronasta judoistka z olimpijskih iger v Pekingu leta 2008 v četrtfinalu morala priznati premoč Kitajki Tong Wen, kar ji je na koncu navrglo končno peto mesto. Za Velenškovo je bila v kategoriji do 78 kg v osmini finala usodna Američanka Kayla Harrison, svetovna prvakinja z lanskega svetovnega prvenstva v Tokiu.

V ruski prestolnici se je v soboto poleg Žolnirjeve, ki je v velikem finalu z ipponom premagala Munhzajo Cedevsuren iz Mongolije, predstavil še Rok Drakšič, ki je v kategoriji do 66 kg zasedel peto mesto.

Žolnirjeva je pot do velikega uspeha tlakovala z zmagami v prvem krogu nad Francozinjo Margaux Pinot, v drugem Venezuelko Ysis Parreto, nato Izraelko Alice Schlessinger, v polfinalu pa še eno izraelsko judoistko Yarden Gerbi.