4 leta, 2 meseca

Linz Nova KBM Branik

Sobota, 25. 1. 2014, 21.24

Linz brez osvojenega niza proti Mariborčankam

Odbojkarice Nove KBM Branika so v 13. krogu srednjeevropske lige v gosteh premagale Linz.

Mariborske odbojkarice ne popuščajo. Tudi po tekmah 13. kroga srednjeevropske lige so na vrhu lestvice. Štajerke so v Linzu gladko premagale domačo ekipo, čeprav so se v prvem in drugem nizu za zmago morale zelo potruditi.

Gostje so v uvodnem nizu večji del vodile, igrale so dobro v polju in ob mreži, izkazale pa so se tudi z natančnimi začetnimi udarci. Kljub temu si niso priigrale izdatnejše prednosti, tako da je o razpletu odločala končnica. Mariborska ekipa je pokazala več zbranosti in odločnosti in osvojila niz. V nadaljevanju tekme so domače odbojkarice na trenutke zaigrale zelo dobro ter imele pobudo na igrišču. Ob drugem tehničnem odmoru so vodile 16:12, nato pa so sledile minute dobre igre Mariborčank. Najprej so izničile prednost tekmic, pri 23:23 pa so osvojile še točki za vodstvo 2:0 v nizih.

Tretji niz je mineval v popolni prevladi mariborskih odbojkaric. Od prve minute so narekovale ritem igre in osvajale točke v serijah. Poleg zanesljive igre v polju so se odlikovale tudi z učinkovitostjo in neugodnimi začetnimi udarci, ki so vnašali zmedo v igri ekipe na drugi strani mreže.

"Prvi in drugi niz sta bila zelo izenačena in napeti smo morali vse sile, da smo strli odpor tekmic. Te so znale izrabiti občasno nezbranost v naši igri, ko pa je naša ekipa zaigrala na vso moč, je bil tudi njihov odpor slabši. Pomembno je, da smo v boju za vrh lestvice osvojili tri točke," je pojasnila kapetanka Nove KBM Branika Mihela Planinšec.