Andreja Leški Tina Trstenjak judo

Nedelja, 28. 10. 2018, 15.04

Leškijeva druga v Abu Dabiju, Trstenjakova tretja

Andreja Leški Judo Bežigrad | Foto Urban Urbanc/Sportida

Drugi dan judoističnega grand slama v Abu Dabiju je Andreja Leški v kategoriji do 63 kilogramov osvojila srebrno kolajno. Boljša od nje je bila v finalu le Nizozemka Juul Franssen. Najboljša slovenska judoistka Tina Trstenjak je v isti težnostni kategoriji osvojila bron. V borbi zanj je bila boljša od Nemke Martyne Trajdos.

Leškijeva, članica Bežigrada, je bila uvodoma prosta, nato je po vrsti premagala Britanko Lubjano Piovesano, Avstrijko Magdaleno Krssakovo, Poljakinjo Agato Ozbodo-Blach, v finalu pa je morala priznati premoč Nizozemki Franssenovi.

Trstenjakova, borka celjskega kluba Z'Dežele Sankaku, je bila v prvem krogu prosta, nato je premagala Francozinjo Maelle Di Cintio, v četrtfinalu je nato klonila proti Poljakinji Ozbodi-Blach. V repesažu ji je naprej nasproti stala Avstrijka Krssakova, Celjanka jo je ugnala, v zadnjem boju dneva za bron je bila Trstenjakova boljša še od Trajdosove.

Patricija Brolih je v kategoriji do 70 kilogramov izgubila uvodno borbo proti Španki Sari Rodriguez.

V soboto so v drugem krogu obstali Matjaž Trbovc in David Štarkel v kategoriji do 60 kilogramov, evropski prvak Adrian Gomboc in Andraž Jereb v kategoriji do 66 kilogramov in Maruša Štangar v kategoriji do 47 kilogramov.

V ponedeljek se bosta borili še Anamari Velenšek v kategoriji nad 78 kilogramov in Klara Apotekar v kategoriji do 78 kilogramov.