Gorazd Tomc floorball

Nedelja, 4. 2. 2024, 13.46

kvalifikacije za SP v floorballu, Škofja Loka, dvorana Poden (31. januar–4. februar)

Slovenci uresničili veliki cilj, Danci za zadnjo vstopnico odpravili Belgijce

slovenska reprezentanca v floorballu | Slovenci bodo decembra igrali na premiernem svetovnem prvenstvu. | Foto

Slovenci bodo decembra igrali na premiernem svetovnem prvenstvu.

Končane so kvalifikacije za svetovno prvenstvo v floorballu. Slovenska moška reprezentanca je na domačem terenu v Škofji Loki že v soboto uresničila veliki cilj in se prvič uvrstila na člansko svetovno prvenstvo najkakovostnejšega razreda, v nedeljo pa za konec z 2:13 izgubila proti favoriziranim Švicarjem in končala na drugem mestu. Že dopoldan so Danci z 10:1 odpravili Belgijce in si s tretjim mestom zagotovili zadnjo vstopnico za svetovno prvenstvo, ki bo decembra v Malmöju.

Škofja Loka je gostila eno od petih kvalifikacijskih skupin. Slovenci so v sredo v prvem krogu v zaključku zdržali pritisk Danske, ki je v Slovenijo prišla številčno oslabljena, in jo premagali s 3:2. V četrtek so visoko premagali Italijo (11:2), v soboto pa remizirali z Belgijo (6:6) in potrdili premierno uvrstitev na svetovno prvenstvo najkakovostnejšega ranga.

Za konec so se pomerili s favoriziranimi Švicarji , izgubili z 2:13 in zasedli drugo mesto.

Za zadnjo vstopnico za SP – zagotovile so si jo prve tri reprezentance – sta danes obračunali Danska in Belgija. Skandinavci so tekmece odpihnili z 10:1 in kvalifikacije končali na tretjem mestu, ki kot zadnje pelje na SP.

Kaj je floorball:

Sportal Najprej motorika in koordinacija, pozneje tehnika, šele nato "na polno"
floorball
Sportal Slovenci na domačih tleh naskakujejo prvo urvstitev na svetovno prvenstvo elite

Kvalifikacije za SP, tekme slovenske reprezentance (Škofja Loka, dvorana Poden):