Badminton državno prvenstvo Petra Polanc Andraž Krapež

Nedelja, 13. 3. 2022, 21.19

Medvode, državno prvenstvo v badmintonu

Krapež in Polančeva državna prvaka v badmintonu

Petra Polanc | Petra Polanc je na državnem prvenstvu upravičila vlogo favoritinje. | Foto STA

Petra Polanc je na državnem prvenstvu upravičila vlogo favoritinje.

V Medvodah je potekalo državno prvenstvo v badmintonu. Pri moških se je končalo z nekoliko presenetljivo zmago Andraža Krapeža, pri dekletih pa presenečenja ni bilo, državna prvakinja je postala prva nosilka Petra Polanc.

Krapež je v finalu z 21:16 in 21:8 premagal tretjega nosilca Miho Ivančiča, pred tem pa je izločil tudi prvega nosilca Miho Ivaniča, in sicer mu je ta dvoboj predal. Tretje mesto sta si razdelila drugi nosilec Žiga Podgoršek in Gregor Alič.

Polančeva je bila v finalu z 21:9 in 21:5 boljša od Anje Jordan, v polfinalu sta izpadli Špela Alič in Nika Arih.

Slednja je postala najuspešnejša tekmovalka prvenstva, saj je zmagala tudi v konkurenci obeh dvojic, v ženskih skupaj z Zojo Novak, v mešanih pa z Ivančičem. V moških dvojicah sta bila najboljša Gal Bizjak in Rok Kuprivec.