kegljanje Triglav

Sobota, 6. 10. 2018, 16.30

Kegljačice Triglava evropske klubske prvakinje

Kegljanje Bamberg | Foto zajem zaslona

Po slabši uvrstitvi kegljačev mariborskega Konstruktorja in kegljačic Celja, ki se v svetovnem pokalu v Zaprešiću niso uvrstili med najboljšo četverico, se je ženski ekipi Triglava posrečil nastop v evropskem pokalu. Na kegljišču v Zetri je v finalnem dvoboju premagala madžarski Rakoshegy iz Budimpešte s 6:2 (3321:3259) in osvojila naslov prvakinj.

Tretje je bil nemški Schrezheim, ki je bil boljši od Istre iz Poreča s 7:1 (3492:3365).

V predtekmovanju so Kranjčanke osvojile prvo mesto (3421), v polfinalu so premagale Istro iz Poreča s 5:3 (3366:3320).

Med moškimi je v finalu Mertojak Split premagal nemško Victorio 1947 iz Bamberga s 5:3 (3503:3501), tretji so bili kegljači madžarskega Szegeda, Calcit iz Kamnika je osvojil deveto mesto.