19.24

Calcit Volleyball

Torek, 17. 1. 2012, 19.24

Kamničanke brez možnosti v Turčiji

Odbojkarice Calcita Volleyballa se poslavljajo od evropskih tekmovanj. Neuspešne so bile tako v prvi kot v povratni tekmi šestnajstine finala pokala Challenge proti turški ekipi Iller Bankasi.

V Turčiji so jih Turkinje po 65 minutah premagale brez kakršnih koli težav. Izid je bil namreč 3:0 (16, 16, 18).

Kamniške odbojkarice so izgubile že prvo tekmo v domači dvorani, toda Turkinje v Kamniku niso pokazale ničesar takega, da bi se jih morale bati. V taboru slovenskih podprvakinj so bili celo prepričani, da imajo realne možnosti, da jih na povratni tekmi premagajo, bali so se le morebitnega zlatega niza. A do tega ni prišlo, saj so bile gostiteljice enostavno premočne. Kamničanke so še enkrat več pokazale, da trenutno niso v formi, igre z gostovanja v tekmi srednjeevropske lige proti Slavii niso izboljšale, tako da so morale čestitati tekmicam za zasluženo zmago.

Gostje so pred 1000 gledalci vodile le na začetku prvih dveh nizov. In to zelo kratko. V prvem nizu z 1:0, že ob prvem tehničnem odmoru je bilo 8:3 v korist domačih, nato tudi 10:3, v drugem pa za odtenek dlje, njihovo zadnje vodstvo se je glasilo 6:5. Po tem so bile Slovenke povsem nebogljene, gostiteljice so dobile kar sedem zaporednih točk, kar je bilo dovolj za vodstvo z 2:0. Zadnji niz je bil po samem rezultatu videti najbolj izenačen, a Slovenke niti v enem trenutku niso bile blizu tekmicam, tako da so te zabeležile gladko zmago.