odbojka liga prvakinj liga prvakov liga prvakov Sonja Borovinšek Dinamo Kazan

Četrtek, 29. 1. 2015, 1.35

Izjemna Sonja prek branilk naslova v izločilne boje lige prvakov

Uroš Iskra

Slovenski odbojkarici Sonji Borovinšek se je s češkim Prostejovom uspelo uvrstiti v izločilne boje lige prvakinj. To ji je v skupini smrti uspelo po neverjetni zmagi nad ruskim Dinamom.

Na Čehinje, ki so imele po prvih štirih krogih rednega dela na svojem računu zgolj dve točki, ni nihče resno računal. Najbrž tudi sam Prostejov ne, saj so si skupino delile s poljskim prvakom, Chemik Police, z branilcem naslova v ligi prvakov, ruskim Dinamom, in tudi izjemno močnim azerbajdžanskim predstavnikom, Rabito Baku. A obrnilo se je ravno nasprotno. Čehinje so prejšnji teden presenetile Poljakinje, v zadnjem krogu pred domačim občinstvom pa še veliki Dinamo. Na koncu so s sedmimi točkami zasedle tretje mesto v skupini in se uvrstile med najboljših 13 ekip v ligi prvakov in izločilne boje.

"Hoteli smo pokazati vse, kar znamo, da bi osvojili kakšno točko in se uvrstili v pokal CEV. Tekma na Poljskem je bila dokaz, da smo sposobni prikazati odlično igro. To smo storili tudi proti Dinamu. Odlično smo servirali, a tudi nasprotnik je igral odlično v bloku. Vseeno smo na koncu zmagali in se povsem nepričakovano uvrstili v izločilne boje lige prvakov. Presrečni smo," je po tekmi dejal trener Čehinj Miroslav Cada.

Pri Čehinjah je bila z 20 točkami najboljša Kubanka Liannes Castaneda, takoj za njo pa že 34-letna slovenska veteranka, ki je dosegla 16 točk, eno tudi z asom in štiri z blokom, ob tem pa imela tudi 65-odstotni izkoristek v napadu (11/17). Izjemna predstava, vredna vseh pohval.