Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
16. 5. 2016,
20.28

Osveženo pred

6 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 0,08

Natisni članek

Damir Dugonjić

Ponedeljek, 16. 5. 2016, 20.28

6 let, 7 mesecev

Dugonjić napovedal boj za medaljo, Klinarjeva osma

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 0,08
Damir Dugonjič | Foto Sportida

Foto: Sportida

Damir Dugonjić je na evropskem prvenstvu v Londonu v polfinalu na 100 metrov prsno s četrtim izidom 1:00,06 napovedal boj za medaljo v torkovem finalu.

Solidno se je s finalom in osmim mestom na 400 metrov mešano predstavila Anja Klinar, Nastja Govejšek je bila na 50 metrov delfin z novim slovenskim rekordom 26,35 10., Peter John Stevens pa na 100 metrov prsno 14.

V torek Dugonjića finale čaka ob 19:42 in po polfinalu so znani najostrejši tekmeci Korošca za medalje. V prvem polfinalu je plavalca Fužinarja z 59,67 prehitel le Britanec Ross Murdoch, s katerim sta sama plavala v ospredju. V drugem polfinalu pa je bil po pričakovanjih najhitrejši svetovni rekorder Britanec Adam Peaty z 58,74, mejo minute pa je za stotinko premagal tudi Litovec Giderius Titenis.

V finalu je mogoče vse

"V finalu je mogoče vse. Zlato mislim, da je oddano Peatyju, dosegljivo pa je drugo in tretje mesto, a bom za to verjetno moral plavati osebni rekord. Sam si seveda želim izid pod minuto, vesel pa sem, da sem v polfinalu prikazal napredek v primerjavi z jutranjim nastopom. Popoldan sem res užival, se boril, lovil in držal Murdocha," je po tekmi povedal Dugonjić, ki bo pred finalom še enkrat analiziral posnetek polfinala in se pogovoril s trenerjem: "A velikih skrivnosti ni. Plavati bom moral na polno vseh 100 metrov. To bo tudi nekakšen test za olimpijske igre in morda se mi bo izšlo."

Peter John Stevens je v drugem polfinalu naskakoval olimpijsko normo 1:00,57, bil na polovici proge dovolj hiter, na drugih 50 metrih pa popustil in z 1:01,51 plaval celo tri desetinke sekunde počasneje kot v kvalifikacijah. "Želja je bila velika, začel sem dobro, na drugih 50 metrih pa sem izgubil ritem in plaval bolj na moč kot na občutek. Zdaj me čaka še tekma na 50 prsno," je pojasnil tekmovalec Triglava, se pošalil, da bo na pol krajši medalji napadal medaljo, olimpijsko normo na 100 prsno pa bo vnovič lovil čez dober teden dni na tekmi v Kranju.

Izidi:
Moški:
400 m prosto: 1. Gabriele Detti (Ita) 3:44,01, 2. Henrik Christiansen (Nor) 3:46,49, 3. Peter Bernek (Mad) 3:46,81, ... 15. Martin Bau (Slo) 3:50,90;
4 x 100 m prosto: 1. Francija (William Meynard, Florent Manaudou, Fabien Gilot, Clement Mignon) 3:13,48, 2. Italija (Luca Dotto, Luca Leonardi, Jonathan Boffa, Filippo Magnini) 3:14,29, 3. Belgija (Glenn Surgeloose, Jasper Aerents, Dieter Dekoninck, Pieter Timmers) 3:14,30;

Ženske:
400 m mešano: 1. Katinka Hosszu (Mad) 4:30,90, 2. Hannah Miley (VBr) 4:35,27, 3. Zsuzsanna Jakabos (Mad) 4:38,39, ... 8. Anja Klinar (Slo) 4:43,42;
4 x 100 m prosto: 1. Nizozemska (Maud van der Meer, Femke Heemskerk, Marrit Steenbergen, Ranomi Kromowidjojo) 3:33,80, 2. Italija (Silvia di Pietro, Erika Ferraioli, Aglaia Pezzato, Federica Pellegrini) 3:37,68, 3. Švedska (Sarah Sjöström, Ida Marko-Varga, Ida Lindborg, Louise Hansson) 3:37,84;

Prvi slovenski finale na prvenstvu si je priplavala Radovljičanka Anja Klinar na 400 metrov mešano, a je tekma pokazala, da v Veliki Britaniji nastopa iz polnega treninga, saj je njen glavni cilj nastop v Riu in s 4:43,42 je bila celo dve sekundi počasnejša kot zjutraj, želje pa so bile obratne. "Pomembno je, da sem dala vse od sebe. Če bi se pripravila na tekmo, je bil dosegljiv tudi bron, saj sem lani na svetovnem prvenstvu v Kazanu v predtekmovanju dosegla izid, ki bi tukaj zadostoval za medaljo. Tukaj zdaj pa nisem v taki formi, saj sem popolnoma osredotočena na olimpijske igre," je po tekmi povedala 28-letna Jeseničanka in priznala, da je imela zaradi utrujenosti pred finalom tudi malo treme: "Finale ni bil ravno uspešen, nikakor pa ne katastrofa."

Vnovič je bila neulovljiva Madžarka Katinka Hosszu, ki je s 4:30,90 še drugič v enem dnevu popravila rekord prvenstev, srebro in bron pa sta osvojili Britanka Hannah Miley in druga Madžarka Zsuzsanna Jakabos.

Nastja Govejšek je bila z osebnim rekordom zadovoljna. | Foto: Sportida Nastja Govejšek je bila z osebnim rekordom zadovoljna. Foto: Sportida

Finale bo moral še malo počakati

Velenjčanka Nastja Govejšek se je razveselila še drugega slovenskega rekorda na 50 metrov delfin in svoje najboljše uvrstitve na tovrstnem tekmovanju. Želje so bile še nekaj večje. "Če sem odkrita, sem si želela še boljši izid, sicer pa sem z osebnim rekordom in najvišjo uvrstitvijo v karieri zadovoljna. Finale bo moral še malo počakati, bržkone pa sem nekaj boljši izid zaradi treme zapravila sama, saj sem bila premalo sproščena, dobila pa sem potrditev o dobri formi pred četrtkovo tekmo na 100 metrov delfin, kjer prav tako lahko pričakujem osebni rekord."

Prireditelji so razdelili še tri komplete medalj. Na 400 metrov prosto je novi evropski prvak postal Italijan Gabriele Detti, na 4 x 100 metrov prosto pa Nizozemke in Francozi.

Ne spreglejte