Thermometer Blue 1,21

Ironman David Pleše

Ponedeljek, 15. 10. 2018, 10.56

Čustveni prizori v cilju peklenske preizkušnje #foto

Patrick Lange Havaji ironman 2018 | Nemški triatlonec Patric Lange je slavje v cilju svetovnega prvenstva v ironmanu na Havajih izkoristil za novo slavje: svoje dekle je zaprosil za roko in dobil pritrdilni odgovor. | Foto Getty Images

Nemški triatlonec Patrick Lange je ta konec tedna na Havajih odkljukal dve pomembni točki na seznamu ciljev za leto 2018. Najprej je na svetovnem prvenstvu v ironmanu osvojil že svoj drugi zaporedni naslov, in to z rekordom, nato pa v cilju zaprosil svoje dekle Julio Hoffmann.

32-letni nemški triatlonec Patrick Lange je za vprašanje, ki bo usodno zaznamovalo njegovo življenje, izbral pravi trenutek. V cilju svetovnega prvenstva v ironmanu na Havajih, kjer so bile zaradi druge zaporedne zmage vanj uprte vse oči, je za roko zaprosil svojo srčno izbranko Julio Hoffmann in dobil pritrdilni odgovor.

Patrick Lange Havaji ironman 2018 | Foto: Getty Images Foto: Getty Images

To je bila češnja na vrhu dneva, v katerem je osvojil naslov svetovnega prvaka in postavil nov rekord trase. S 3,9 kilometra plavanja, 180 kilometri kolesarjenja in 42 kilometri teka je opravil v rekordnem času 7:52:39.

David Pleše
Sportal Pleše na Havajih 21., zmagi in rekorda proge za Langeja in Ryfovo

S svojim dosežkom je bil zadovoljen tudi edini slovenski predstavnik med profesionalnimi triatlonci David Pleše, ki je osvojil 21. mesto. Plavalni del je ocenil kot sprejemljiv (37. mesto), odlično je izpeljal kolesarski del, kjer je postavil peti čas, zadovoljiv pa je bil tudi njegov tekaški nastop. S časom osem ur in 23 minut je postavil svoj najboljši čas na svetovnem prvenstvu, ni pa izboljšal najboljše uvrstitve, 17. mesta iz leta 2016.

V ženski konkurenci je zmago ubranila Švicarka Daniela Ryf, ki je tako kot Lange postavila rekord proge. To je za Ryfovo že četrti naslov svetovne prvakinje.

Edini slovenski predstavnik med profesionalci David Pleše je z novim osebnim rekordom na SP  zasedel 21. mesto. | Foto: Getty Images Edini slovenski predstavnik med profesionalci David Pleše je z novim osebnim rekordom na SP zasedel 21. mesto. Foto: Getty Images