odbojka Zenit Kazan

Nedelja, 1. 11. 2015, 16.59

Brazilci po letu dni premora spet na vrhu

Uroš Iskra

Odbojkarji brazilske ekipe Sada Cruzeiro so novi svetovni klubski prvaki, potem ko so v finalu s 3:1 v nizih premagali Zenit. Za najboljšega posameznika turnirja je bil izbran Kubanec Yoandy Leal.

Brazilci so po letu premora spet skočili na sam svetovni vrh. Lani so v Belo Horizonteju zasedli četrto mesto, tokrat pa so tako kot leta 2013 v domačem Betimu spet opravili s konkurenco.

Zenit je bil po zmagi nad Sado Cruzeirom v skupinskem delu pred finalom sicer favorit, a so domačini pokazali zobe in se maščevali Rusom, ki tako ostajajo pri enem naslovu svetovnega prvaka. Rusko čast je lani rešil Belogorje iz Belgoroda.

Daleč najuspešnejša država v tem tekmovanju je Italija, ki ima kar osem naslovov, od tega jih je Trentino priboril štiri. Italijanski prvak je bil nepremagan med letoma 2009 do 2012.