Petek, 7. 5. 2021, 12.36

EP v kajaku in kanuju

Benjamin Savšek suveren v kvalifikacijah, obstala le Lea Novak

Benjamin Savšek | Foto Nina Jelenc

Potem ko so v četrtek kvalifikacijsko nalogo evropskega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Ivrei uspešno opravili slovenski kajakaši, kanuisti danes niso bili stoodstotni. V nedeljski polfinale so se uvrstili Benjamin Savšek, Luka Božič, Nejc Polenčič, Alja Kozorog in Eva Alina Hočevar, izpadla pa je Lea Novak.

Najboljšo vožnjo je pokazal branilec naslova Savšek, ki je bil na progi najhitrejši, dve kazenski sekundi pa sta ga pahnili na tretje mesto. Božič je zabeležil 19. čas, debitant na največjih članskih tekmovanjih, mladinski svetovni prvak Nejc Polenčič pa si je nastop v polfinalu zagotovil v drugi vožnji, v kateri je dosegel deseti čas in za las ujel mesto med najboljšimi 30.

Pri dekletih je bila od Slovenk najboljša Kozorogova, uvrstila se je na deseto mesto, Hočevarjeva je bila 19., Novakova pa v prvi vožnji 37., na popravnem izpitu pa 13. Do desetega mesta, ki bi ji zagotavljal polfinale, pa je bila tudi časovno kar precej oddaljena.