balinanje

Sobota, 3. 12. 2016, 18.58

Balinarja Čeh in Švara svetovna prvaka med dvojicami

balinanje | Foto Sportal

Slovenska reprezentanca je bila na svetovnem balinarskem prvenstvu za mlade zelo uspešna. Osvojila je štiri kolajne - zlato, srebrno ter dve bronasti. Erik Čeh in Nik Švara sta v finalu dvojic premagala alžirski par Chaachoue - Malek z 8:6 in postala svetovna prvaka.

Gašper Povh si je po porazu z Italijanom Marcom Ormelleseem (17:18) priboril srebro v bližanju in zbijanju v krog, Jaka Kosirnik je med mlajšimi člani osvojil bron v natančnem zbijanju. Erik Čeh je enak uspeh dosegel v klasični igri. Naslednje svetovno prvenstvo bo najverjetneje v Braziliji.