Sergio Perez Max Verstappen Lewis Hamilton Mercedes Red Bull Racing VN ZDA Formula 1

Kvalifikacije in zadnji trening pred VN ZDA

Verstappen dobil kvalifikacije

Max Verstappen | Max Verstappen bo štartal s prve pozicije. | Foto Reuters

Max Verstappen bo štartal s prve pozicije.

Max Verstappen (Red Bull) je zmagovalec kvalifikacij za VN ZDA. Ob njem bo iz prve vrste štartal še Lewis Hamilton (Mercedes), tretje mesto pa je zasedel Verstappnov moštveni kolega Sergio Perez.

VN ZDA Verstappen Hamilton
Sportal Verstappen s sredincem proti Hamiltonu: "Neumen idiot"

Za Verstappna je bil to 12. "pole position" v karieri in sedmi v sezoni.

Tretji čas kvalifikacij je dosegel drugi Red Bullov dirkač Mehičan Sergio Perez.

Četrti čas je sicer dosegel drugi Mercedesov voznik Finec Valtteri Bottas, ki pa bo startal z devetega mesta, ker so v njegovem dirkalniku zamenjali motor.

Iz druge vrste bo tako začel še Ferrarijev dirkač Monačan Charles Leclerc, iz tretje pa drugi Ferrarijev voznik Španec Carlos Sainz in McLarnov Avstralec Daniel Ricciardo.

V seštevku pred ameriško dirko vodi Verstappen z 262,5 točke, Hamilton jih ima 256,5, Bottas pa 177.

Dirka se bo začela ob 21. uri po slovenskem času.

Red Bullova voznika blestela že na zadnjem treningu

Sergio Perez je na treningu blestel, v kvalifikacijah pa je bil tretji. | Foto: Reuters Sergio Perez je na treningu blestel, v kvalifikacijah pa je bil tretji. Foto: Reuters Sergio Perez je bil najhitrejši na zadnjem treningu pred kvalifikacijami in nedeljsko dirko svetovnega prvenstva formule 1 v ameriškem Austinu. Njegov moštveni sotekmovalec pri Red Bullu in vodilni v seštevku sezone Max Verstappen je bil tretji, med njima je končal Carlos Sainz (Ferrari).

Britanec Lewis Hamilton (Mercedes), branilec naslova in najbližji zasledovalec Verstappna, je bil šesti, mesto pred njim je končal Valtteri Bottas v drugem Mercedesu, ki pa bo dirko zaradi menjave motorja v dirkalniku v nedeljo začel s pet mest slabšega izhodišča, kot ga bo dosegel v kvalifikacijah.

Kazenske pribitke v startnem vrstnem redu so zaradi posegov v dirkalnike dobili tudi Španec Fernando Alonso (Alpine), Nemec Sebastian Vettel (Aston Martin) in Britanec George Russell (Williams).