4 leta, 8 mesecev

Suzuki Le Mans

Nedelja, 21. 9. 2014, 16.27

V Le Mansu zmaga Suzukiju, Slovenec Prosenik 16.

Suzukijeva ekipa SERT v postavi Vincent Philipe, Anthony Delhalle in Erwan Nignon je zmagala na prestižni motociklistični dirki 24 ur Le Mansa. Slovenec Janez Prosenik je bil 16.

Z dirko 24 ur Le Mansa, tradicionalno vzdržljivostno preizkušnjo, se je končala sezona svetovnega prvenstva vzdržljivostnega motociklizma. Naslov po končani sezoni, v letu 2014 so bile na koledarju štiri dirke, pa je osvojila ekipa Yamahe GMT 94 z Mathieujem Ginesom, Kennyjem Forayem in Davidom Checo. Ta posadka je na 24 ur Le Mansa osvojila drugo mesto, za najhitrejšo Suzukijevo ekipo pa je zaostala dva kroga. Zmagovalci so v 24 urah na dirkališču v Le Mansu prevozili 812 krogov, svetovni prvaki 810, tretji pa so bili Broc Parkes, Michael Laverty in Sheridan Morais (Yamaha) z osmimi krogi manj kot prvouvrščeni.

Na dirki je nastopil tudi slovenski dirkač Janez Prosenik. Njegova ekipa Flembbo, njegova sovoznika sta bila Italijan Emiliano Bellucci in Francoz Laurent Derine, je na koncu zasedla 16. mesto v skupnem seštevku in sedmo v razredu endurance. Prosenik in sotekmovalca so za najhitrejšimi zaostali 36 krogov, prevozili so jih 766.

Na štartu v soboto popoldne je bilo 54 posadk, do cilja pa jih je privozilo 41.