Thermometer Blue 1,28

MotoGP ducati Casey stoner

Sreda, 20. 7. 2016, 21.14

Stoner kljub padcu hitrejši od Rossija in Lorenza

Dvakratni svetovni prvak MotoGP Casey Stoner se je pojavil na testiranjih kraljevskega razreda v avstrijskem Spielbergu in bil hitrejši od dveh svetovnih prvakov – Valentina Rossija in Jorgeja Lorenza.

Kralj štoparice je bil Ducatijev tovarniški dirkač Andrea Iannone, ki je postavil čas 1:23,240. Vsi ostali dirkači so bili zanj druga liga. Najbolj se je Italijanu približal njegov rojak in moštveni kolega Andrea Dovizioso (+0,440).

Ducatijev testni dirkač ter dvakratni svetovni prvak MotoGP Casey Stoner je bil konkurenčen Doviziosu (+0,625). Prevlado italijanskega konstruktorja motorjev je zaokrožil Ducatijev poltovarniški dirkač Hector Barbera (+0,851).

Rossi in Lorenzo sekundo za Ducatijem

Yamahina tovarniška dirkača Valentino Rossi in Jorge Lorenzo sta zmogla samo peto in šesto mesto. V oči bode tudi velik zaostanek za Ducatijem (skoraj sekundo). Med Italijanom in Špancem pa je bila razlika minimalna (25 tisočink sekunde).

Tovarniški Suzuki je bil na ravni tovarniške Yamahe. Maverick Vinales je bil sedmi, Aleix Espargaro pa osmi (petega Rossija in osmega Aleixa je ločevala dobra desetinka sekunde).

Primerjava med Marquezom in Ducatijem ni mogoča

Na avstrijski stezi Spielberg se je z moto elito z oči v oči pomeril domači konstruktor KTM, ki bo v MotoGP debitiral v prihodnji sezoni. Sodeč po rezultatih ga čaka še veliko dela, če se bo hotel priključiti borbi za najvišja mesta. Mika Kallio je bil od najhitrejšega Iannoneja počasnejši za 1,951 sekunde, Tom Luthi pa za 2,465.

Hondina tovarniška dirkača Marc Marquez in Dani Pedrosa ter Yamahina poltovarniška dirkača Pol Espargaro in Bradley Smith so preskočili testiranja v Spielbergu.

Dirkači kraljevskega razreda gredo zdaj na skoraj enomesečni dopust, nato pa bodo prav v Spielbergu 14. avgusta z VN Avstrije začeli drugi del svetovnega prvenstva, ki bo sestavljen iz devetih dirk.