7 let, 12 mesecev

Jorge Lorenzo Valetnino Rossi

Sobota, 10. 10. 2015, 11.55

Lorenzo pred velikim tekmecem Rossijem

Španec Jorge Lorenzo je dosegel najboljši v današnjih kvalifikacijah pred nedeljsko dirko za veliko nagrado Japonske v Motegiju. Italijan Valentino Rossi je bil drugi.

Za Španca je bil to že štiriintrideseti prvi startni položaj doslej, četrtič v tej sezoni. Rossi bo dirko začel z drugega mesta, vodilni v prvenstvu, tretji pa poškodovani Španec Marc Marquez (Honda), aktualni svetovni prvak. Rossi ima v skupnem seštevku za SP le 14 točk prednosti pred Lorenzom.

Na zadnjem prostem treningu pred kvalifikacijami je huje padel Alex de Angelis iz San Marina in trening je bil nekaj časa prekinjen. Po podatkih organizatorjev je po padcu lahko govoril in premikal roke in noge, kljub temu pa so ga na nadaljnje preglede in oskrbo s helikopterjem prepeljali v bolnišnico Dokkyo.

Francoz Johann Zarco (Kalex), ki je že predčasno osvojil naslov prvaka v razredu moto2, bo tokratno dirko sedmič v sezoni začel s prvega startnega mesta. V kategoriji moto3 je z rekordom proge (1:56,484) prvič v karieri do prvega startnega mesta prišel Italijan Romano Fenati (KTM), vodilni v prvenstvu in prejšnji lastnik najhitrejšega časa v tem razredu Britanec Danny Kent (Honda) pa je dosegel šesti čas.